Zajęcia dodatkowe

Robotyka i drony

10

Robotyka, programowanie, kodowanie

Uczniowie Naszego Liceum zainteresowani programowaniem, kodowaniem, robotyką mogą rozwijać swoje talenty uczestnicząc w zajęciach pozalekcyjnych. Zajęcia są prowadzone w formie warsztatów, pracy indywidualnej i pracy w grupach. Uczestnicy zajęć uczą się programowania, kodowania, podstaw sterowania i konstrukcji robotów. To świetna okazja do kreatywności, umiejętności rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji, współpracy oraz komunikacji, a ponadto dzielenia się wiedzą i realizacji twórczych pomysłów.

Technologia

Obecnie na zajęciach korzystamy z takich zasobów jak:

11 zestawów Ozobotów Evo + 2 zestawy drewnianych puzzli, 3 zestawy Edison – robot edukacyjny + zestawy klocków EdCreate oraz Robotis Bioloid – wersja Premium. Zestaw Bioloid oparty jest na łatwych w łączeniu modułach które pozwalają tworzyć wiele konstrukcji i rozszerzać możliwości robota. Zalety Bioloida doceniła m.in. amerykańska Akademia Marynarki Wojennej, gdzie używany jest do uczenia przyszłych inżynierów mechaniki. Uczniowie korzystając z zestawu będą mieli okazję poznać zasady konstrukcji robota, sposobu sterowania jego ruchami i współpracy z dołączonymi multisensorami.

Tworzymy grę przygodową

Podejmij wyzwanie!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, termin zajęć

6

Ozoboty, to małe i sympatyczne roboty stworzone specjalnie z myślą o nauce programowania. Roboty są proste w obsłudze i w programowaniu na różne sposoby – od rysowania kolorowych linii na kartce papieru po których poruszać się będzie robot, przez układanie kolorowych bloczków programu w prostym graficznym interfejsie programistycznym opartym o popularny Scratch 2.0, aż po naukę języka JavaScript, dzięki wbudowanemu w aplikacji OzoBlockly podglądowi, umożliwiającemu tłumaczenie języka graficznego na tekstowy. Edison jest programowalnym robotem edukacyjnym, zaprojektowanym specjalnie na potrzeby nauczania STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Robot Edison potrafi m.in. reagować na światło i dźwięki, może podążać wzdłuż linii lub omijać przeszkody, ponadto, może porozumiewać się z innymi robotami Edison, a także umożliwi jego połączenie z klockami LEGO. Robota można programować na aż 4 różne sposoby, w tym, w języku typu Scratch i Python – co sprawia, że robot jest przyszłościową inwestycją. 

DSC_0982

Bezzałogowe Statki Powietrzne – DRONY

Kto z nas nie chciał być PILOTEM. Zajęcia pod okiem instruktora , które prowadzone są w naszej szkole mają na celu uświadomienie młodzieży, jak świadomie i odpowiedzialnie operować maszynami, jak je pilotować, na co zwracać uwagę, jak nie zrobić krzywdy sobie i innym, co należy zrobić przed startem, w trakcie lotu i jak bezpiecznie wylądować.

Program zajęć

który realizujemy składa się z kilku części:

1. Budowa drona
2. Prawo lotnicze
3. Bezpieczeństwo i zagrożenia związane z użytkowaniem
4. Zastosowanie dronów w filmie, przemyśle i sporcie.
5. Praktyczne pilotowanie drona.

 

Zajęcia również przygotowują do zdania egzaminu w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego i zdobycia Certyfikatu Kompetencji Pilota Bezzałogowego Statku Powietrznego.

Celem takiego spędzania wolnego czasu w naszej szkole jest odnajdywanie i rozwijanie pasji przez uczniów, ukierunkowanie młodzieży, by mogli się rozwijać w dziedzinie, której zdobycie wiedzy, umiejętności i doświadczenia przyniesie im mnóstwo satysfakcji. Być może również zachęci do podjęcia studiów na uczelniach z kierunkami lotniczymi.