Liceum Ogólnokształcące w Łaszczowie

jest młodą szkołą środowiskową powstałą w 1998 roku w wyniku starań różnych środowisk społecznych. Utworzono je z myślą o uczniach z naszej i sąsiednich gmin w celu ułatwienia im zdobycia średniego wykształcenia. Nasza szkoła jest nowoczesna i dobrze wyposażona. Sprawna organizacja procesu edukacyjnego sprawia, że nasi absolwenci są dobrze przygotowani do podjęcia nauki na kolejnych etapach edukacyjnych. Nasz absolwent, to człowiek, który posiada zasady moralne, jest kulturalny, tolerancyjny, otwarty, wrażliwy oraz potrafiący współpracować z innym ludźmi.

zakochaj się w szkole stand-05
DSC_8820
DSC_8795
Szkoła kultywuje tradycje narodowe oraz uczestniczy i włącza się w życie kulturalne i społeczne gminy i powiatu.

MISJA I WIZJA SZKOŁY

Liceum Ogólnokształcące w Łaszczowie spełnia oczekiwania uczniów i ich rodziców, dobrze przygotowuje do dalszej nauki i życia w społeczeństwie. Dysponując dobrą bazą dydaktyczną, proponuje uczniom szeroką ofertę zajęć obowiązkowych i pozalekcyjnych.