Aktualności

REKRUTACJA DO SZKOŁY

Od dnia 16 05.2022r. rozpoczynamy rekrutację do naszego Liceum.

UWAGA!

Rekrutacja do ODDZIAŁU PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO trwa od 16.05.2022r. -do 31.05.2022r.

ODDZIAŁ PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO

Po dwóch latach starań otrzymaliśmy wreszcie zgodę.
W naszej szkole od września 2022 zostanie utworzony Oddział Przygotowania Wojskowego.
Jesteśmy jedyną szkołą w naszym powiecie, która będzie miała taki oddział i jedną z zaledwie 190 w Polsce. Dla naszych uczniów otworzy to nowe możliwości. Szczegóły będziemy podawali już wkrótce.

Matura tuż tuż!

Przed chwilą zakończenie roku klasy III a już musimy się przestawić i przygotować na najważniejszy egzamin w szkole średniej.

Zakończenie Roku Szkolnego klasy III

Drodzy absolwenci!
Dziś kończycie edukację w Liceum Ogólnokształcącym w Łaszczowie. Mamy nadzieję, że czas spędzony w murach tej szkoły był okresem, który pozwoli Wam na realizację własnych planów, marzeń, a zdobyta wiedza na zdanie egzaminu maturalnego oraz kontynuowanie nauki na studiach wyższych. Wierzymy, że zatrzymacie wspomnienia z pobytu w naszej szkole w najskrytszym zakątku Waszych serc. Tych wspólnych chwil na pewno będzie Wam i nam bardzo brakowało.
Przed Wami seria egzaminów maturalnych. Jesteśmy przekonani, że wszyscy jesteście przygotowani na tyle, żeby je zdać. Czasem potrzeba też odrobiny szczęścia, którego również Wam życzymy. Zdajcie te egzaminy! – a potem łapcie w żagle pomyślne wiatry. Realizujcie wszystkie swoje pasje. Budujcie mądrze swoją przyszłość. Kolejne cegiełki są w Waszych rękach, Waszych głowach i Waszych sercach. Pnijcie się wszyscy po szczeblach kariery, zdobywajcie nową wiedzę, nowe doświadczenia. Pamiętajcie – że im wyżej, tym są piękniejsze widoki! Niech Waszej dalszej drodze życiowej przyświeca motto:
“Ciesz się małymi rzeczami,
rób to co Cię uszczęśliwia,
śmiej się tyle ile oddychasz,
kochaj tak długo jak żyjesz,
żyj tak aby niczego nie żałować”

Dzień otwarty
ROZWIŃ Z NAMI SKRZYDŁA

Dzień Otwarty za nami. To był dobry czas. Bardzo intensywny. Wiele aktywności. Odwiedziło nas blisko 20 szkół i ponad 200 osób. Ponad 40 osób zaangażowanych w przygotowania z naszej szkoły. Wspierali nas dodatkowo przedstawiciele Straży Granicznej, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Stowarzyszenia Moje Nowosiółki.

Więcej informacji na https://www.facebook.com/lolaszczow/

Życzenia Świąteczne

1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca 2022 r. już po raz kolejny  w naszej szkole obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto zostało ustanowione w 2011 r. i jest upamiętnieniem antykomunistycznego, niepodległościowego ruchu partyzanckiego, stawiającego opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu ZSRR.
Dziś, żyjąc w wolnym i niepodległym kraju pamiętamy o Niezłomnych- Wyklętych. Jesteśmy dumni, że możemy o nich głośno mówić. Obecnie  zdajemy egzamin z solidarności z ukraińskim narodem, który walczy o suwerenność i niepodległość.
Pamiętajmy że:
“Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo”   Jan Paweł II

P I L N E !

Zbiórka „Pomóż Ukrainie”

Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki Starowieyskiego w Łaszczowie i Stowarzyszenie Czajnia organizuje zbiórkę „Pomóż Ukrainie”

Zbiórka odbywać się będzie od niedzieli w  siedzibie szkoły w godzinach od 8.00 do 16.00, ponadto wolontariusze będą obecni w okolicznych sklepach.

Stowarzyszenie Czajnia wraz  z innymi Funduszami Lokalnymi uruchomiło  zbiórkę środków finansowych na rzecz Ukrainy. Szczegóły na stronie internetowej i fb. Stowarzyszenia Czajnia.

Zbieramy:

 1. Apteczki (bandaże, podpaski, tampony)
 2. Środki higieny osobistej (pasty i szczoteczki do zębów, chusteczki suche i nawilżane, mydło itp.)
 3. Termosy
 4. Zupki instant (lub inne nie psujące się jedzenie gotowe do szybkiego podgrzania
 5. Kaszki błyskawiczne dla dzieci
 6. Słoiczki dla dzieci (deserki, napoje w kartonikach ), serki homogenizowane, jogurty, przeciery w tubkach
 7. Mleko dla dzieci (Bebiko, bebilon …)
 8. Pampersy
 9. Chusteczek nawilżanych i antybakteryjnych – Jednorazowe kubeczki termiczne (piankowe), łyżeczki i łyżki
 10. Herbata, kawa w saszetkach gotowych do rozpuszczenia
 11. Kredki, kolorowanki dla dzieci
 12. Śpiwory, koce, Karimaty

Spotkanie z Policją

Dzisiaj (25.01.2022r.) funkcjonariuszki Policji z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim przeprowadziły pogadankę na temat zagrożeń jakie mogą spotkać młodego człowieka nie tylko w Internecie.

W sobotę 22.01.2022r. w naszej szkole odbyły się “warsztaty medialne”.

więcej informacji na fb

ZAPRASZAMY do odwiedzin!

Spotkanie z żołnierzami

17 grudnia 2021r. odbyło się spotkanie z żołnierzami 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Zamościu. W trakcie spotkania omówione zostały zagadnienia związane ze szkolnictwem wojskowym oraz jak zostać “ŻOŁNIERZEM RZECZYPOSPOLITEJ”.

Mikołajki

Chcemy się też pochwalić, że nasi uczniowie zaangażowali się w pomoc Świętemu Mikołajowi. Odwiedziliśmy dzieci z przedszkola w Łaszczowie i Telatynie, gdzie spotkali się z bardzo miłym przyjęciem.
Oto kilka zdjęć z tych wizyt.

Spotkanie z władzami samorządowymi


Dzisiaj w szkole mieliśmy ciekawych gości. Odwiedzili nas gospodarze okolicznych gmin. Byli z nami Pani Aleksandra Pietrasz (Burmistrz Łaszczowa), Kinga Łuczak (przedstawiciel Gmina Jarczów), Dariusz Kozłowski (Wójt Gminy Telatyn) i Łukasz Kłębek (Wójt Gminy Ulhówek). Dziękujemy za spotkanie, inspirującą i wielowątkową rozmowę. Mamy nadzieję, że wspólnie będziemy mogli dużo zrobić dla dobra młodzieży i naszych społeczności lokalnych. To był dobry czas.