Aktualności

OGŁOSZENIE !

Test sprawności fizycznej do
Oddziału Przygotowania Wojskowego

Informujemy, że test sprawności fizycznej dla kandydatów do Oddziału Przygotowania Wojskowego zostanie przeprowadzony w niżej podanych terminach:

05.06.2023r. godz. 10.30 – zbiórka godz.10.00 przy Liceum Ogólnokształcącym w Łaszczowie

 

06.06.2023r. godz. 10.30 – zbiórka godz.10.00 przy Liceum Ogólnokształcącym w Łaszczowie

12.06.2023r. godz. 10.30 – zbiórka godz.10.00 przy Liceum Ogólnokształcącym w Łaszczowie

13.06.2023r. godz. 10.30 – zbiórka godz.10.00 przy Liceum Ogólnokształcącym w Łaszczowie

Test sprawności fizycznej odbędzie się na „Orliku” (nawierzchnia bitumiczna o dobrej przyczepności)
ul. Bursztynowa.
Należy posiadać :
1. Strój sportowy,
2. Orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki w klasie OPW,
3. Oświadczenie rodzica,
4. Dokument potwierdzający tożsamość (np. dowód osobisty, legitymacja szkolna)

REKRUTACJA 2023/2024 ROZPOCZĘTA

Informujemy, że od 15 maja do 31 maja 2023 roku

rozpoczęła się

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH.

Zachęcamy do składania dokumentów do naszej Szkoły.

Dokumenty do pobrania znajdują sie w zakładce: Rekrutacja/Podanie o przyjęcie do szkoły

oraz są do pobrania z dysku: 

https://drive.google.com/drive/folders/1FFlVFHJFvBcw2cQgduM0tHI5fMSVNvIO

Nasza oferta edukacyjna:

1)   Klasa OPW (Oddział Przygotowania Wojskowego)

2) Klasa SG-Pol (Straż Graniczna, Policja)

3) Klasa Ogólna

INFORMACJA: Test sprawności fizycznej do klasy OPW odbędzie się w dniach: 05,06,12,13.06.2023r. o godzinie 10.30 na boisku “ORLIK” ul. Bursztynowa.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

PRZEDSZKOLAKI WITAŁY WIOSNĘ

W dniu dzisiejszym wraz z wiosną zawitały do naszej szkoły przedszkolaki. Była robotyka, pierwsza pomoc, strzelanie, czytanie, malowanie, wiosenne zagadki, próby sięgnięcia gwiazd w kosmosie…Uśmiechy nie znikały z twarzy. Cieszą nas takie wizyty. “Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

SZKOLENIE Z WOJSKIEM

Uczniowie klasy – Oddział Przygotowania Wojskowego szkolili się w Jednostce patronackiej. Pod okiem profesjonalistów zdobywali umiejętności praktyczne z budowy i rozkładania broni oraz musztry. Młodzież nasza przygotowuje się do pokazów musztry paradnej, dlatego też zajęcia były doskonałą lekcją pracy zespołowej.

Więcej zdjęć w galerii

„Wszystko w życiu styka, gdy w małym palcu matematyka”


14 marca Międzynarodowy Dzień liczby PI. Data jest nieprzypadkowa, ponieważ według
amerykańskiego zapisu daty 14 marca to 3,14 , czyli zaokrąglenie liczby Pi do dwóch miejsc po przecinku. Liczba Pi to stała matematyczna, która w przybliżeniu wynosi 3,141592… i określana jako stosunek długości okręgu do długości jego średnicy. Jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych.
W naszej szkole również tego dnia obchodziliśmy Święto Matematyki – Dzień liczby PI. 

Z tej okazji uczniowie klas I-III wzięli udział w następujących konkurencjach zespołowych: rozwiązywanie zadań z wykorzystaniem liczby PI, karykatura nauczyciela matematyki, łamigłówki z kodowaniem i liczba Pi w 3D. Każda drużyna mogła zdobyć maksymalnie 100 punktów, które uczniowie będą mogli przeznaczyć na dodatkowy punkt do sprawdzianu, dodatkowy punkt do kartkówki i wykupić niepytajkę. Po zaciętej i przede wszystkim wyrównanej rywalizacji najlepszą grupą okazała się klasa 1a (I miejsce Dziewczyny z 1a, 2 miejsce Kaczorki z 1a). Na kolejnych miejscach uplasowały się kolejno drużyna z klasy 3a Trojaczki oraz drużyna LCB z 1a, następnie Szczury z lasu 1a oraz Ekipa remontowa z 1b. Dla wszystkich uczestników zostały przygotowane drobne upominki. Organizatorem wydarzenia był Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Iwony Zielonki.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!!!

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym dwóch uczniów naszej szkoły, Karol Marczak i Michał Użwa, brało udział w finale Konkursu Ekologicznym. Uczeń kl. IV Karol Marczak zdobył I miejsce i tytuł laureata w etapie wojewódzkim,  pokonując 190 uczestników z 64 szkół ponadpodstawowych. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Wojewoda Lubelski- Lech Sprawka, Marszałek Województwa Lubelskiego, Lubelski Kurator Oświaty. Galę uświetnił Chór i Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Do konkursu naszych uczniów przygotowywała p. Aleksandra Jamroż (to już kolejny sukces uczniów, których przygotowywała Pani Ola). Serdeczne podziękowania kierujemy również do p. Piotra Janickiego za poświęcony czas i zajęcia terenowe z ochrony środowiska. Karolowi i Michałowi dziękujemy za poświęcony czas i życzymy dalszych sukcesów. 

Jesteśmy z Was dumni.

WIRTUALNA STRZELNICA

W naszej szkole od lutego jest zainstalowana STRZELNICA WIRTUALNA. To urządzenie uatrakcyjni proces szkolenia z zagadnień strzelectwa, rozwinie spostrzegawczość oraz składanie się do strzału. Młodzież jest już po pierwszych zajęciach.

ZJAZD ABSOLWENTÓW - pozostało 143 dni

Informujemy, że w dniach 10 – 11 czerwca 2023 roku odbędzie się Zjazd Absolwentów LO Łaszczów. Przypominamy wszystkim, którzy ukończyli naszą szkołę o możliwości zapisania się do Klubu Absolwenta poprzez stronę internetową liceum;

https://liceumlaszczow.eu/index.php/klub-absolwenta

formularz zgłoszeniowy;

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd8jY2bit_BE9rlBt-oLqBlYooEtWzVCrjJuRjIPkF7zGmOaA/viewform

Do  wszystkich kierujemy pytanie o wspomnienia z nauki w Łaszczowie. Zostaną one opublikowane w przygotowywanym opracowaniu  poświęconym  25 – leciu LO Łaszczów. Wasze wrażenia, ciekawostki, zabawne sytuacje, jednym  słowem wspomnienia  wysyłajcie na adres mailowy; absolwent@liceumlaszczow.eu

Półmetek

W minioną sobotę tj. 14 stycznia uczniowie naszego Liceum bawili się na Balu Półmetkowym. Jest to powrót do tradycji sprzed lat, bo w historii naszej szkoły takie bale miały już miejsce. Tegoroczny Bal odbył się w Restauracji “Maria” w Łaszczowie. Wzniosła uroczystość, piękne kreacje, uśmiechnięte twarze…zobaczcie sami…

Szkolenie z WOT

Jeszcze przed feriami nasi uczniowie z klasy mundurowej szkolili się pod okiem żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej  a dokładniej 25-go Batalionu Lekkiej Piechoty z Zamościa. Żołnierze przekazywali wiedzę z zakresu medycyny pola walki, topografii wojskowej, szkolenia strzeleckiego. Nie zabrakło również zajęć z łączności, na których omawiano alfabet fonetyczny NATO i praktyczne sposoby prowadzenia korespondencji radiowej. Już po feriach ruszamy w teren na kolejne szkolenia z profesjonalistami. 

Życzenia

Święto Patrona Szkoły

Serdecznie zapraszamy na Święto Patrona Szkoły.

Wiele ciekawych atrakcji przygotowaliśmy dla odwiedzających.

W niedzielę będzie można porozmawiać z żołnierzami na temat “jak wstąpić do wojska”, “jak rozpocząć dobrowolną zasadniczą służbę wojskową”. Będą wśród nas również funkcjonariusze Straży Granicznej, Policji a także Druhowie Strażacy. Będzie można zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, a Policja będzie “znakowała” rowery. ( znakowanie polega na naniesieniu numerów na ramę roweru). Młodzi cykliści chcąc oznakować rower muszą przyjść z rodzicem (jeżeli jest dowód zakupu tez jest wskazany).

ZALECENIE,

Ministerstwa Obrony Narodowej – przy punktach wojskowych, gdzie młodzież chce zobaczyć broń  osoby niepełnoletnie muszą być z rodzicami.

 

OGŁOSZENIE !

Test sprawności fizycznej do
Oddziału Przygotowania Wojskowego

Informujemy, że test sprawności fizycznej dla kandydatów do Oddziału Przygotowania Wojskowego zostanie przeprowadzony w niżej podanych terminach:


02.06.2022r. godz. 13.30 - zbiórka godz.13.00 przy Liceum Ogólnokształcącym w Łaszczowie

06.06.2022r. godz. 13.30 - zbiórka godz.13.00 przy Liceum Ogólnokształcącym w Łaszczowie

10.06.2022r. godz. 13.30 - zbiórka godz.13.00 przy Liceum Ogólnokształcącym w Łaszczowie

13.06.2022r. godz. 11.30 - zbiórka godz.11.00 przy Liceum Ogólnokształcącym w Łaszczowie

Test sprawności fizycznej odbędzie się na „Orliku” (nawierzchnia bitumiczna o dobrej przyczepności)
ul. Bursztynowa.
Należy posiadać :
1. Strój sportowy,
2. Orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki w
klasie OPW,
3. Oświadczenie rodzica,
4. Dokument potwierdzający tożsamość (np. dowód osobisty legitymacja szkolna)
W razie złych warunków atmosferycznych egzamin zostanie przeprowadzony w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Łaszczowie.

Zgłoszenia terminów testu proszę wysyłać na adres e-mailowy:

rtama@liceumlaszczow.eu

W treści wiadomości proszę wpisać :
1. imię i nazwisko kandydata,
2. Szkoła podstawowa w............
3. termin egzaminu (należy wybrać jeden termin z podanych powyżej).

Ze wzglądu na bardzo duże zainteresowanie nauką w Oddziale Przygotowania Wojskowego oraz ograniczoną ilość miejsc PROSZĘ O BARDZO DOBRE PRZYGOTOWANIE SIĘ DO TESTU!

-----------------------------------------------------------

PILNE!

Przypominamy, że 31 maja 2022r. o godzinie 15 upływa termin składania podań o przyjęcie do
klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego.
Informujemy, że uczniowie ubiegający się o przyjęcie do klas: OPW , SG, Policyjnej i sportowej musza przystąpić do testu sprawności fizycznej.

Termin testu sprawności fizycznej zostanie podany w dniu 31.05.2022r. oraz zostanie wysłany na adresy e-mailowe zainteresowanych osób.

Zachęcamy aby do testu sprawności fizycznej przygotować się w sposób bardzo dobry.

Liceum Ogólnokształcące w Łaszczowie jest JEDYNĄ szkołą w Powiecie tomaszowskim prowadzącą klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego

ODDZIAŁ PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO

Po dwóch latach starań otrzymaliśmy wreszcie zgodę.
W naszej szkole od września 2022 zostanie utworzony Oddział Przygotowania Wojskowego.
Jesteśmy jedyną szkołą w naszym powiecie, która będzie miała taki oddział i jedną z zaledwie 190 w Polsce. Dla naszych uczniów otworzy to nowe możliwości. Szczegóły będziemy podawali już wkrótce.

Matura tuż tuż!

Przed chwilą zakończenie roku klasy III a już musimy się przestawić i przygotować na najważniejszy egzamin w szkole średniej.

Zakończenie Roku Szkolnego klasy III

Drodzy absolwenci!
Dziś kończycie edukację w Liceum Ogólnokształcącym w Łaszczowie. Mamy nadzieję, że czas spędzony w murach tej szkoły był okresem, który pozwoli Wam na realizację własnych planów, marzeń, a zdobyta wiedza na zdanie egzaminu maturalnego oraz kontynuowanie nauki na studiach wyższych. Wierzymy, że zatrzymacie wspomnienia z pobytu w naszej szkole w najskrytszym zakątku Waszych serc. Tych wspólnych chwil na pewno będzie Wam i nam bardzo brakowało.
Przed Wami seria egzaminów maturalnych. Jesteśmy przekonani, że wszyscy jesteście przygotowani na tyle, żeby je zdać. Czasem potrzeba też odrobiny szczęścia, którego również Wam życzymy. Zdajcie te egzaminy! – a potem łapcie w żagle pomyślne wiatry. Realizujcie wszystkie swoje pasje. Budujcie mądrze swoją przyszłość. Kolejne cegiełki są w Waszych rękach, Waszych głowach i Waszych sercach. Pnijcie się wszyscy po szczeblach kariery, zdobywajcie nową wiedzę, nowe doświadczenia. Pamiętajcie – że im wyżej, tym są piękniejsze widoki! Niech Waszej dalszej drodze życiowej przyświeca motto:
“Ciesz się małymi rzeczami,
rób to co Cię uszczęśliwia,
śmiej się tyle ile oddychasz,
kochaj tak długo jak żyjesz,
żyj tak aby niczego nie żałować”

Dzień otwarty
ROZWIŃ Z NAMI SKRZYDŁA

Dzień Otwarty za nami. To był dobry czas. Bardzo intensywny. Wiele aktywności. Odwiedziło nas blisko 20 szkół i ponad 200 osób. Ponad 40 osób zaangażowanych w przygotowania z naszej szkoły. Wspierali nas dodatkowo przedstawiciele Straży Granicznej, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Stowarzyszenia Moje Nowosiółki.

Więcej informacji na https://www.facebook.com/lolaszczow/

1 marca – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca 2022 r. już po raz kolejny  w naszej szkole obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto zostało ustanowione w 2011 r. i jest upamiętnieniem antykomunistycznego, niepodległościowego ruchu partyzanckiego, stawiającego opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu ZSRR.
Dziś, żyjąc w wolnym i niepodległym kraju pamiętamy o Niezłomnych- Wyklętych. Jesteśmy dumni, że możemy o nich głośno mówić. Obecnie  zdajemy egzamin z solidarności z ukraińskim narodem, który walczy o suwerenność i niepodległość.
Pamiętajmy że:
“Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo”   Jan Paweł II

P I L N E !

Zbiórka „Pomóż Ukrainie”

Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki Starowieyskiego w Łaszczowie i Stowarzyszenie Czajnia organizuje zbiórkę „Pomóż Ukrainie”

Zbiórka odbywać się będzie od niedzieli w  siedzibie szkoły w godzinach od 8.00 do 16.00, ponadto wolontariusze będą obecni w okolicznych sklepach.

Stowarzyszenie Czajnia wraz  z innymi Funduszami Lokalnymi uruchomiło  zbiórkę środków finansowych na rzecz Ukrainy. Szczegóły na stronie internetowej i fb. Stowarzyszenia Czajnia.

Zbieramy:

 1. Apteczki (bandaże, podpaski, tampony)
 2. Środki higieny osobistej (pasty i szczoteczki do zębów, chusteczki suche i nawilżane, mydło itp.)
 3. Termosy
 4. Zupki instant (lub inne nie psujące się jedzenie gotowe do szybkiego podgrzania
 5. Kaszki błyskawiczne dla dzieci
 6. Słoiczki dla dzieci (deserki, napoje w kartonikach ), serki homogenizowane, jogurty, przeciery w tubkach
 7. Mleko dla dzieci (Bebiko, bebilon …)
 8. Pampersy
 9. Chusteczek nawilżanych i antybakteryjnych – Jednorazowe kubeczki termiczne (piankowe), łyżeczki i łyżki
 10. Herbata, kawa w saszetkach gotowych do rozpuszczenia
 11. Kredki, kolorowanki dla dzieci
 12. Śpiwory, koce, Karimaty

Spotkanie z Policją

Dzisiaj (25.01.2022r.) funkcjonariuszki Policji z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim przeprowadziły pogadankę na temat zagrożeń jakie mogą spotkać młodego człowieka nie tylko w Internecie.

W sobotę 22.01.2022r. w naszej szkole odbyły się “warsztaty medialne”.

więcej informacji na fb

ZAPRASZAMY do odwiedzin!

Spotkanie z żołnierzami

17 grudnia 2021r. odbyło się spotkanie z żołnierzami 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Zamościu. W trakcie spotkania omówione zostały zagadnienia związane ze szkolnictwem wojskowym oraz jak zostać “ŻOŁNIERZEM RZECZYPOSPOLITEJ”.

Mikołajki

Chcemy się też pochwalić, że nasi uczniowie zaangażowali się w pomoc Świętemu Mikołajowi. Odwiedziliśmy dzieci z przedszkola w Łaszczowie i Telatynie, gdzie spotkali się z bardzo miłym przyjęciem.
Oto kilka zdjęć z tych wizyt.

Spotkanie z władzami samorządowymi


Dzisiaj w szkole mieliśmy ciekawych gości. Odwiedzili nas gospodarze okolicznych gmin. Byli z nami Pani Aleksandra Pietrasz (Burmistrz Łaszczowa), Kinga Łuczak (przedstawiciel Gmina Jarczów), Dariusz Kozłowski (Wójt Gminy Telatyn) i Łukasz Kłębek (Wójt Gminy Ulhówek). Dziękujemy za spotkanie, inspirującą i wielowątkową rozmowę. Mamy nadzieję, że wspólnie będziemy mogli dużo zrobić dla dobra młodzieży i naszych społeczności lokalnych. To był dobry czas.